Organizacje społeczne OSP Jankowice Wielkie

Zarząd:
Mirosław Łuniewski - Prezes
Kazimierz Kozłowski - Naczelnik
Krzysztof Kozłowski - Skarbnik
Celina Kuczora - Sekretarz
Zbigniew Wójcik - Gospodarz
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Jankowice Wielkie powstała w 1962 roku jako jednostka zakładowa Państwowego Gospodarstwa Rolnego. W 1996 roku została przyjęta do Gminy Olszanka i działa jako Stowarzyszenie Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Olszanka.

Obecnie liczy 20 członków. Bierze czynny udział w akcjach pożarniczych, uczestniczy w zawodach sportowo-pożarniczych i różnyc...
       GALERIA ZDJĘĆ

Na skróty     
»
»
»2008-10-01
Otwarcie Międzypokoleniowego Wiejskiego Centrum Odnowy Wsi

„Międzypokoleniowe Wiejskie Centrum Odnowy Wsi w Jankowicach Wielkich”

W lutym br. Zarząd Województwa Opolskiego ogłosił konkurs na realizację zadań Samorządu Województwa Opolskiego w zakresie wspierania edukacji, komunikacji i promocji społeczności wiejskiej.

Do konkursu postanowiło stanąć Stowarzyszenie Rozwoju Jankowic Wielkich „JANKO” z napisanym przez siebie projektem pt. „Międzypokoleniowe Wiejskie Centrum Odnowy Wsi w Jankowicach Wielkich”.


Celem projektu był wzrost zainteresowania społeczności zamieszkującej teren działania Lokalnej Grupy Działania „Brzeska Wieś Historyczna”(gminy: Lewin Brzeski, Olszanka i Skarbimierz) działaniami podejmowanymi w ramach programu Odnowa Wsi poprzez stworzenie ogólnodostępnej sali szkoleniowej z dostępem do Internetu dla mieszkańców, opracowaniem strony internetowej sołectwa Jankowice Wielkie promującej podjęte inicjatywy w ramach odnowy wsi oraz poprzez spotkania promo ...
 


Aktualizacja: 06-09-2011
Odwiedzin: 42441, dzisiaj: 147
Twoja wyszukiwarka
Copyright © Jankowice Wielkie - 2008
Stowarzyszenie Rozwoju Jankowic Wielkich "Janko"
Serwis utworzono w ramach realizacji projektu "Międzypokoleniowe Wiejskie Centrum Odnowy Wsi w Jankowicach Wielkich"
współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Opolskiego